Modele de examen la romana clasa 8

Continutul manualului este acelasi indiferent de anul editarii. Cartea Evaluarea Nationala 2018. Limba romana-clasa 8-Mihaela Dobos face parte din categoria Culegeri auxiliare a librariei Online Libris.ro si este scrisa de Mihaela Dobos. Cartea a fost publicata in 2017 la Editura PARALELA 45. Livrarea se face DIN STOC DIN depozitul de carte libris in 24-48 minerai, in zilele lucratoare. Transportul este gratuit prin curier Rapid, oriunde en Roumanie, pentru orice comanda de minimum 50 de lei. Pentru orice sollicitare apelati Call Center-UL libris de Luni PANA vineri intre orele 8-20. Evaluarea Nationala 2018. Limba si literatura romana pentru clasa a VIII-a este GHIDUL Complete AL PREGATIRII EXAMENULUI DE EVALUARE NATIONALA pentru Proba de limba si literatura romana, fiind in concordanta cu Programa scolara si cu toate manualele alternative aprobate de M.E.N. Algoritmul de Pregatire este gandit ca un proces firesc de consolidare a competentelor prevazute de programa, incluzand Cinci Etape: invata définitia! -> Aplica dans compuneri! -> Model de compunere-> aplicatii-> Antreneaza-te pentru examen! Elementul de noutate Care face din aceasta lucrare un instrument extrem de util pentru toti elevii si profesorii Subs in pregatirea examenului il reprezinta, mai intai, aplicatiile pratique Constand in 30 de SetUri de intrebari structurate, Care faciliteaza antrenamentul concentrat PE: a. Literatura; b.

fonetica, vocabulaire, ACORD; c. ortografie, ponctuatie, forme corecte; d. morfologie si sintaxes. Un Alt Element de noutate consta in FISA de administrare a testului ASOCIATA testelor de antrenament, Cu functii multiple: ofera un Larsen imediat celuJe Care invata, Dar Si profesorilor si PARINTILOR, permite autoevaluarea, monitorizeaza Progresul individuel Si motiveaza elevul sa Atinga, pas cu pas, Decker Maxim in pregatirea pentru acest examen. Lucrarea cuprinde: • Precizarile Centrului national de Evaluare si Examinare cu privire la structura subiectelor pentru Evaluarea Nationala • Notiuni teoretice, modele de compuneri, SetUri specializate de intrebari structurate • 80 de teste (dintre Care 20 fara sugestii de rezolvare) dupa modelul celor élaborée de M.E.N.